Ez a blog kapcsolódik az általam készített weboldalhoz (animitologia.uw.hu), de nem erősen. Vagyis anélkül is érthető, hogy az oldalamon jártál volna (bár nem hátrány :-) ). Elsősorban az animék, mangák világával fogok foglalkozni.
Címkék optimális használata: Ha nem rendszeresen olvasod a blogomat, és csak egy téma érdekel, akkor ajánlanám a következő felosztást figyelembe venni: A blogba írok ismertetőket, ezeket az "anime bemutatás" és "keleti filmek" címkék alatt találod. Clampék munkájával is tüzetesebben foglalkozom, ezért a "Clamp" címke is érdemes lehet a figyelmedre. Vannak eseti írásaim, illetve egy-egy AnimeConról is tudósítok az "Animecon címke" alatt. Ha pedig a személyem érdekel akkor leginkább a "gondolatmenet" címke alatt találhatók a legárulkodóbbakat, de az ismertetőkben is benne van a saját véleményem.
Tulajdonképpen mondhatni, hogy az animéken nõttem fel. Emlékszem, amikor az elsõ videónkat megvettük, akkor ment a TV-ben az elsõ mese, amit láttam a Nils Holergensson csodálatos utazása. Utána a Csip-csup csodák és a Maja méhecske. 1992-ben, 6 éves voltam, amikor azt az animét láttam, amelyik a mai napig a legmélyebb benyomást tette, és életem végéig szeretni fogom, ez a bizonyos a Titokzatos Aranyvárosok. Már suliba jártam, amikor a Hosszúlábú aput (Daddy Long Legs), és a Mesék Hófehérkérõl ment. Valamint ekkor új TV csatornák is megjelentek. Elõször a Szív TV-n és a Nap TV-n a Sendybellt és a Kimbát, plusz egy õsemberest, aminek a címére nem emlékszem. Valamint az Msaton a Bosco léghajó kalandjait.
Aztán jöttek az RTL klubos animék, amik szintén egy életre szóló élménnyel gazdagítottak: Candy, Candy; Sailor Moon, Pálya örgögei, Grandprix, Manóvári Manók, Dragon Ball. A Sailor Moon idején még csak 11 éves voltam, és nagyon oda voltam érte. Azóta is nosztalgiával gondolok vissza rá. Ez volt az az idõszak, mikor rájöttem, hogy azok a mesék, amiket úgy szerettem animék, vagyis japán rajzfilmek voltak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése